Maraton

Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Prabutach serdecznie zaprasza na Maraton Spławikowo – Gruntowy na jeziorze Sowica.

Organizator: Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Prabutach

Zgłoszenia drużyn należy dokonywać za pośrednictwem:

  • bezpośrednio u Prezesa Koła pod numeru telefonu: 783 771 273
  • poczta e-mail: pzw-prabuty@wp.pl, formularz kontaktowy: kliknij
  • bezpośrednio u Skarbnika pod numerem telefonu: 531 840 650
  • Sklep Wędkarski KARPIK osobiście lub telefonicznie: 697 201 221

UWAGA: Jedynym potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata na konto, decyduje kolejność wpłat.

Termin najbliższego XIV maratonu: 12-14 lipca 2019 roku.

Zawody rozegrane są w klasyfikacji drużynowej. W zawodach mogą startować trzy osobowe drużyny po terminowym uiszczeniu opłaty startowej. Z przyczyn organizacyjnych przy zapisach należy podać nazwę drużyny oraz imiona i nazwiska jej członków. W maratonie może brać udział około 20 drużyn, decyduje kolejność wpłat.

Ostateczny termin dokonywania wpłat to 17 czerwca 2019 r.

Konto do wpłat: 95831900030000068020000010 Bank Spółdzielczy w Prabutach (tytuł przelewu: Maraton Wędkarski i nazwa drużyny), opłata startowa:
615 zł za drużynę (w tym VAT).

Wpłaty można także dokonywać osobiście u skarbnika Koła w siedzibie (Brama Kwidzyńska przy ul. Kwidzyńskiej w Prabutach) w każdy piątek od godz. 17.00.

Przed dokonaniem wpłat prosimy o kontakt telefoniczny ze skarbnikiem, celem uzyskania informacji o wolnych miejscach startowych pod nr telefonu 531 840 650.

UWAGA: Każda drużyna musi zapoznać się z regulaminem Zawodów.

Regulamin Maratonu Wędkarskiego:

  1. Do zawodów przystępuje drużyna trzyosobowa po dokonaniu opłaty startowej w wysokości 615 zł (w tym VAT) za drużynę.
  2. Członkami drużyny mogą być kobiety/mężczyźni/młodzież szkolna po ukończeniu 16 roku życia.
  3. Każdy zawodnik MUSI posiadać własną siatkę do przechowywania złowionych ryb.
  4. Drużyna wędkuje na jednym stanowisku wylosowanym przez kapitana drużyny.
  5. Czynnie wędkuje jeden zawodnik na dwie wędki LUB dwóch zawodników po jednej wędce, metodą spławikową lub gruntową. Trzeci zawodnik w tym czasie odpoczywa.
  6. Kolejność zmian wędkowania zawodników w drużynie ustala kapitan drużyny.
  7. W trakcie łowienia nocą, dopuszcza się oświetlenie łowiska, natomiast zabrania się oświetlania lustra wody w celu wabienia ryb.
  8. Ilość zanęty jest dowolna.
  9. Stanowiska drużyn będą kontrolowane nie rzadziej niż co cztery godziny.
  10. Godziny ważenia oraz wymiary ochronne ryb łowionych przez drużynę, organizator poda na odprawie przed zawodami.
  11. Punktacja drużynowa: waga złowionych ryb każdego zawodnika będzie zsumowana wg. zasady (1 gram ważonej ryby równa się 1 punkt)
  12. Ryby z gatunku UKLEJA nie będą wliczane w punktację drużynową. Ryba tego gatunku jest wykluczona z zawodów.
  13. Ryby złowione w trakcie zawodów, po zważeniu przez komisję sędziowską zostaną wypuszczone z powrotem do jeziora.
  14. Podczas wędkowania nocą dopuszcza się używanie świetlików.
  15. Miejsce zawodów – Jezioro Sowica.
  16. Dojazd do miejsca zbiórki uczestników – zjazd z drogi 521 (Iława-Kwidzyn) na plażę miejską i dalej poruszamy się drogą gruntową wzdłuż brzegu jeziora ok 700 mb. do miejsca docelowego (Wiata Stanicy Wędkarskiej).
  17. Na stanowisku zawodniczym mogą przebywać tylko zawodnicy danej drużyny oraz sędziowie. Nie dopuszczalna jest pomoc osób trzecich przy jakichkolwiek czynnościach związanych z wędkowaniem np. przygotowanie zanęty itd.

Program zawodów:

  1. 12 lipca:
    • godz. 16.30: zbiórka nad jeziorem Sowica (Wiata Stanicy Wędkarskiej)
    • godz. 17.30: otwarcie zawodów, sprawdzenie listy startowej, losowanie stanowisk wędkarskich,
    • ok. godz. 19.00: rozpoczęcie zawodów
  2. 14 lipca:
    • godz. 14.00: zakończenie zawodów;
    • godz. 15.30-18.00: podliczenie i ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów.

Nagrody:

Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone pucharami i medalami. Dziesięciu zawodników otrzyma statuetkę za złowienie najdłuższej ryby z danego gatunku. Nagrody rzeczowe oraz znaczki pamiątkowe otrzymuje każdy uczestnik zawodów. W sobotę i niedzielę dodatkowo po jednym posiłku dla każdego zawodnika Maratonu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 


 

HISTORIA MARATONÓW I GALERIE

XIV Maraton Spławikowo – Gruntowy nad jeziorem Sowica 12-14 lipca 2019 r.

Wyniki:
1. ELBLĄG MIASTO ŚRÓDMIEŚCIE
, w składzie:  Wojciech Kirschnick, Bogusław Rogowski, Jerzy Szczodrowski – 93780 pkt, pomost nr 9
2. PIRANIA KWIDZYN
, w składzie: Marcin Ćwiek, Radosław Ćwiek, Marcin Konsewicz – 93360 pkt, pomost nr 3
3. CHLAPAKI
, w składzie: Sebastian Słomiński, Korneliusz Grabowski, Jarosław Lebowski – 88800 pkt, pomost nr 22
4. PASIEKA MIODNE ŻYCIE – 86320 pkt, pomost nr 1
5. KUJAWY FISHING TEAM I – 80640 pkt, pomost nr 23
6. RENAWA KWIDZYN – 79960 pkt, pomost nr 24
7. STAR FISH – 78780 pkt, pomost nr 19
8. VICTORY BRODNICA – 76900 pkt, pomost nr 5
9. AZBUD KWIDZYN – 74520 pkt, pomost nr 9
10. PZW PRABUTY I- 69160 pkt, pomost nr 21
11. KARAŚ KWIDZYN – 62000 pkt, pomost nr 18
12. TURBO BRODNICA – 52120 pkt, pomost nr 2
13. LESZCZAKI KOLBUDZKIE – 50040 pkt, pomost nr 7
14. PZW PRABUTY II – 45360 pkt, pomost nr 4
15. BODYGUARD TEAM – 37440 pkt, pomost nr 20

Największa ryba gatunkowa:
PŁOĆ – Piotr Prokop LESZCZAKI KOLBUDZKIE – 26.5 cm
KRĄP – Roman Wick LESZCZAKI KOLBUDZKIE – 26.5 cm
LESZCZ – Marcin Koncewicz PIRANIA KWIDZYN – 38.5 cm
WZDRĘGA – Roman Wick LESZCZAKI KOLBUDZKIE – 18.5 cm
OKOŃ – Korneliusz Grabowski CHLAPAKI – 29.2 cm
SANDACZ – Marcin Ćwiek PIRANIA KWIDZYN – 60.5 cm
SUM – Stanisław Deruś KUJAWY FISHING TEAM I – 48.0 cm
WĘGORZ – Karol Pawłowski STAR FISH – 43.0 cm

Łącznie złowiono 1069.180  kg (ponad tona!) ryb.

Galeria z wydarzenia:

 

XIII Maraton Spławikowo – Gruntowy nad jeziorem Sowica 6-8 lipca 2018 r.

Wyniki:
1. TEAM KASZUBY Makurat Stefan, Makurat Mateusz, Mariusz Ochal
– 114600 pkt, pomost nr 2
2. PORTAL 128 GDAŃSK Adam Jaworek, Dariusz Barański, Bartek Papis
– 99030 pkt, pomost nr 4
3. TURBO BRODNICA Łukasz Zieliński, Jarosław Zieliński, Dariusz Czaja
– 97105 pkt,  pomost nr 5
4. KWIDZYN I – 91860 pkt, pomost nr 7
5. PIRANIA KWIDZYN – 78945 pkt, pomost nr 13
6. KUJAWY FISHING TEAM – 78395 pkt, pomost nr 18
7. WIECZNIE DRUDZY KWIDZYN – 74715 pkt, pomost nr 8
8. DINOZAURY KWIDZYN – 73810 pkt, pomost nr 19
9. KARAŚ KWIDZYN – 70360 pkt, pomost nr 21
10. ELBLĄG MIASTO – 70315 pkt, pomost nr 17
11. ELBLĄG MIASTO ŚRÓDMIEŚCIE – 68215 pkt, pomost nr 16
12. VICTORY BRODNICA – 68060 pkt, pomost nr 12
13. CHLAPAKI BRODNICA – 59580 pkt, pomost nr 9
14. ZARZECZE – 34570 pkt, pomost nr 1
15. 2 + 1 PRABUTY – 14270 pkt, pomost nr 20

Największa ryba gatunkowa:
PŁOĆ – Przemysław Krawczyk KUJAWY FISHING TEAM – 22.7 cm
KRĄP – Mateusz Makurat TEAM KASZUBY – 21.0 cm
LESZCZ – Marcin Belzyt WIECZNIE DRUDZY KWIDZYN – 39.0 cm
WZDRĘGA – Dariusz Czaja TURBO BRODNICA – 17.5 cm
OKOŃ – Przemysław Krawczyk KUJAWY FISHING TEAM – 29.3 cm
JAZGARZ – Krzysztof Krawczyk KWIDZYN I – 16.1 cm
SUM – Mateusz Makurat TEAM KASZUBY – 40.0 cm

Łącznie złowiono 1082.050  kg (ponad tona!) ryb.

Galeria z wydarzenia:

XII Maraton Spławikowo – Gruntowy nad jeziorem Sowica 7-9 lipca 2017 r.

Wyniki:

1. „PZW Prabuty” Kacper Pruchnicki, Michał Szarama, Jacek Majewski
– 87440pkt, pomost nr 22
2. „WKS Radunia” Maciej Graban, Cezary Góra, Bartłomiej Papis
– 67780pkt, pomost nr 15
3. „Elbląg Miasto” Wojciech Kirschnick, Bogusław Rogowski, Jerzy Szczodrowski
– 60640pkt, pomost nr 1
4. „Pasieka Miodne Życie Prabuty” – 58900pkt, pomost nr 19
5. „Karp Kwidzyn” – 49640 pkt, pomost nr 5
6. „Team Gdańsk I” – 49260 pkt, pomost nr 21
7. „Turbo Brodnica” – 48840 pkt, pomost nr 14
8. „KTP Renawa” – 46480 pkt, pomost nr 2
9. „Victory Brodnica” – 45160 pkt, pomost nr 17
10. „5 Koło Bydgoszcz” – 44800 pkt, pomost nr 11
11. „Karaś Kwidzyn” – 44560 pkt, pomost nr 20
12. „Pirania Kwidzyn” – 44480 pkt, pomost nr 9
13. „Klub Sopot” – 42200 pkt, pomost nr 4
14. „KBR Poland Kwidzyn” – 41140 pkt, pomost nr 13
15. „Skarpa Toruń” – 40940 pkt, pomost nr 10
16. „Team Kartuzy” – 39380 pkt, pomost nr 7
17. „Champion Koło Gminne Gruta” – 37120 pkt, pomost nr 18
18. „BLS Brodnica” – 33660 pkt, pomost nr 8
19. „Dwóch i Pół Lidzbark Warmiński” – 33300 pkt, pomost nr 3
20. „Clark Kwidzyn” – 31800 pkt, pomost nr 12
21. „NSZZ F.S.W. Kwidzyn” – 24000 pkt, pomost nr 16
22. „Team Ewertowscy Malbork” – 21500 pkt, pomost nr 23

Największa ryba gatunkowa:

PŁOĆ – Wiśniewski Jacek „Skarpa Toruń” – 21.0 cm
KRĄP – Mateusz Makurat „Team Kartuzy” – 27.0cm
LESZCZ – Daniel Domański „Pasieka Miodne Życie Prabuty” – 38.5cm
WZDRĘGA – Stanisław Ewertowski „Team Ewertowscy Malbork”- 18.3cm
OKOŃ – Jerzy Szczodrowski „Elbląg Miasto” – 31.7cm
JAZGARZ – Łukasz Czeszejko „KBR Poland Kwidzyn” – 14.3cm
SANDACZ – Roman Tomaszewski „KBR Poland Kwidzyn” – 58.5cm

Łącznie złowiono 993,02 kg ryb.