Szkółka

Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Prabutach serdecznie zaprasza do udziału w szkółce wędkarskiej dla dzieci nad jeziorem Sowica.

UWAGA: Ze względu na stan epidemiologiczny i wynikające z tego obostrzenia decyzja o organizacji szkółki w 2021r. zostanie podjęta w terminie późniejszym po analizie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią.

W tym roku jest to już V edycja szkółki. Rozpoczęcie pod koniec czerwca.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Dzieci poznają podstawy techniki wędkarskiej, przygotowania zanęt wędkarskich oraz podstawowe przepisy i zasady etyki obowiązujące wędkarza.

Na zakończenie szkółki uczestnicy mają możliwość wstąpienia w szeregi prabuckiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 16 jako członkowie-uczestnicy.

Spotkania co tydzień w niedzielę o 17.00 na przystani wędkarskiej.

Szkółka 2019 (IV edycja):

Galeria ze spotkań:

Szkółka 2018 (III edycja):

Zakończenie szkółki sezon 2018

Jak co roku uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a dzieci które zdały testy otrzymały karty członkowskie PZW. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Galeria ze spotkań:

Szkółka 2017 (II edycja):

Zakończenie szkółki sezon 2017

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci wędek, a dzieci które zdały testy otrzymały karty członkowskie PZW. Do zobaczenia za rok.

Wyniki zawodów z dnia 16 lipca 2017 r.

Największa ryba:
– płoć: Darek Gajewski – 18.3cm, Antonina Goraj – 18.2cm
– krąp: Dawid Gajewski – 16.2cm
– wzdręga: Julia Alicka – 16.2cm
– leszcz: Nikola Pajdak, Wiktor Ciszewski, Mikołaj Kopetzki – 25.0cm
– ukleja: Nikola Pajdak, Wiktor Ciszewski – 16.5cm
Najmniejsza ryba – Szymon Redmer, Michał Rzeszotek
Największa ilość ryb: Mikołaj Kopetzki – 31szt.

Szkółka 2016 (I edycja):